úterý 28.09.2021,
dnes má svátek: Václav, Den české státnosti

Sport v obci

Sportovní aktivity dětí i dospělých se v zimních měsících za příznivého počasí odehrávají na hřišti, které je upraveno jako kluziště.
Lední plochu využívá i mateřská škola k výuce bruslení našich nejmenších.
Dětské hřiště pro naše nejmenší je umístněno v těsném sousedství kostela.
V posledních letech bývá na přelomu roku v Kulturním domě pořádán turnaj ve stolním tenise a šipkách.
 

PROJEKT STŘÍBRNÉ POMEZÍ

Naše obec je součástí projektu "Stříbrné pomezí" - unikátního turistického informačního systému za účelem rozvoje cestovního ruchu a zkvalitnění informačních služeb v cestovním ruchu. Projekt vznikal v letech 2009-2011 a byl spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Jihovýchod.
V rámci projektu bylo vyznačeno 270 km turistických tras pro pěší i cyklisty cca 12 km kolem Jihlavy. Na trasách jsou v jednotlivých obcích umístěny informační tabule s přehledovou mapou, informacemi a zajímavostmi o daném místě. Turista se v terénu pohybuje po trasách pomocí doplňkového značení od patníku k patníku. Více informací na webových stránkách projektu www.stribrnepomezi.eu nebo v propagačních materiálech.

Celý článek ZDE
 

CYKLOSTEZKA

Od roku 2007 je obec Malý Beranov zapojena do dobrovolného svazku, jehož cílem bylo vybudování cyklostezky z Jihlavy přes Třebíč až do rakouské obce Raabs an der Thaya. Cyklostezka je dlouhá 110 kilometrů, z Jihlavy vede k hraničnímu přechodu Hluboká-Schaditz, kde naváže na rakouskou cyklotrasu do Raabsu.
25.dubna 2010 byl provoz na této cyklostezce slavnostně zahájen. Tohoto zahájení se zúčastnilo odhadem 500 cyklistů, z nichž část dojela až do Třebíče.
Zvýšený počet cyklistů jistě zaregistrovala většina obyvatel obce.

Úsek Jihlava - Třebíč je plně zprovozněn, v druhé části - do Raabsu je nutno udělat ještě nějaké úpravy.
V současnosti dochází k doplňování značení cyklostezky.

Webové stránky:
www.jihlava-trebic-raabs.cz
Provozní řád cyklostezky