sobota 24.07.2021,
dnes má svátek: Kristýna

Aktuality v obci

23.07.2021

Provoz do obce bude řízen semafory

Na celý příští týden je naplánované pokračování opravy komunikace do Malého Beranova,  úsek od křižovatky II/602 k vjezdu do společnosti Jilana a.s..
Opravy budou realizovány po polovinách a provoz bude veden kyvadlově a řízen semafory. Počítejte tedy s malým zpožděním při čekání na zelenou.

23.07.2021

Rekonstrukce komunikace "U Studní"

Obec získala dotaci na kompletní rekonstrukci komunikace pod kostelem "U Studní". Součástí rekonstrukce bude pokládka všech vrstev vozovky, obruby, kanálové vpusti,.... Jedná se o úsek od vodárny pod kostelem po č.p.117.
Ve výběrové řízení zvítězila společnost SKANSKA a.s., která nabídla nejnižší cenu 3 235 700,00 Kč bez DPH, dotace od Ministerstva pro místní rozvoj pokryje 80% výdajů.  Rekonstrukce začne v září a hotovo by mělo být do poloviny listopadu.

Výstavba chodníku od kostela

Rozhodnutím Krajského úřadu bylo zamítnuto odvolání proti stavebnímu povolení na výstavbu chodníku a stavební povolení tak v nejbližších dnech nabyde právní moci. Zatím vše nasvědčuje tomu, že by firma PROSILNICE s.r.o., se kterou máme podepsanou smlouvu na výstavbu chodníku, mohla od poloviny srpna začít s realizací.

Údržba lávky "ke školce"

Od čtvrtka 29.7.2021 budou probíhat práce na lávce přes řeku na "ostrov" ke školce. První dny se bude odstraňovat starý nátěr pískováním a následný týden vyváření zkorodovaných částí a nástřik nových vrstev. Do poloviny srpna bychom rádi položili novou výdřevu, aby lávka mohla opět sloužit.

22.07.2021

Změna provozní doby pošty Jihlava 3 - Helenín

Změna provozní doby během letní dovolené.
Pá: 23.7.   zavřeno
Po: 26.7.   8:00 - 11:00
Út: 27.7.  16:00 - 18:00
St: 28.7.   8:00 - 11:00
Čt: 29.7.   8:00 - 11:00
Pá: 30.7.  8:00 - 11:00

21.07.2021

Uzavření silnice kolem komína

Z důvodu pokládky mikrokoberce na komunikaci od zastávky Nové Stavení po budovu bývalé prodejny v obci, bude ve čtvrtek 22.7. a v pátek 23.7. komunikace v tomto úseku uzavřena. Jediný možný příjezd do obce tak zůstane ve směru od Nových Domků.
Komunikace bude uzavřena od čtvrtka 22.7. 6:30hod do pátku 23.7. 18:00hod pro veškerý provoz (mimo MHD)
Po tuto dobu prosím neparkujte na parkovišti pod schodama ke kulturnímu domu.
Provoz MHD:
čtvrtek 22.7. :
- poslední spoj který ve čtvrtek ráno zajede do obce je 7:09 směr Jihlava
následující spoje budou končit před areálem Jilany až do 16:00 hod
- spoj z Jihlavy, který přijíždí do M.Beranova 16:15 a následující, zajedou až do obce
pátek 23.7. ( stejně jako ve čtvrtek ) :
- poslední spoj který v pátek ráno zajede do obce je 7:09 směr Jihlava
následující spoje budou končit před areálem Jilany až do 16:00 hod
Od 16:00 hod by se mělo vše vrátit do normálu.

V pondělí 26. a úterý 27.7. budou pokládat mikrokoberec od hlavní silnice II/602 až po Jilanu, pokládka bude realizována po polovinách, provoz bude řízen semafory.

02.07.2021

Zásilkovna Z-BOX

Výdejní a příjmové místo pro zasílání zásilek přes společnost Zásilkovna Z-BOX bude v provozu od 12.7.2021
Původně ohlášený termín se kvůli technickým problémům nepodařilo dodržet.

02.07.2021

Pomoc jižní Moravě

Naše obec zapůjčila do oblasti postižené přírodní katastrofou diesel generátor KIPOR KDE16, který obec vlastní a je v současnosti nevyužitý.
Můžeme se alespoň maličko podílet na pomoci postižené jižní Moravě. Díky Marcelu Šimkovi, který zápůjčku domluvil a zajistil dopravu do Hodonína.
Informace o sbírkách a možnosti přispět finančně na stránkách https://www.darujme.cz/,
Informace o možnosti pomoci pro dobrovolníky https://dobrovolnici.jmk.cz/

18.06.2021

Údržba lávky

Od 3.6.2021 je uzavřena lávka pro pěší vedoucí z druhé strany řeky na ostrov k bytovému domu č.p.11, kde sídli i obecní školka.
Byla odstraněna výdřeva a lávka byla přizvednuta na špalky, díky tomu byl zjištěn stav koroze kovové části a rozsah nutných prací.  Následně bude kovová konstrukce opískována, poškozené profily vyměněny a budou naneseny nové vrstvy laku. Práce budou probíhat na přelomu července a srpna, do té doby prosím o strpení obyvatele bytového domu, že musí na druhý břeh obcházet po delší cestě.

18.06.2021

Hřiště v provozu

Víceúčelové hřiště je otevřeno, mohou ho bez omezení využívat všichni obyvatelé Malého Beranova.
Aby nedocházelo ke kolizím, je na stránkách obce vytvořen kalendář s rezervačním formulářem, kde si zájemce může hřiště zarezervovat na konkrétní dobu.
Po odeslání vyplněného formuláře a zpracování údajů správcem se v kalendáři objeví rezervace. ( formulář není interaktivně propojen s kalendářem, proto počítejte s časovým prodlením ).
odkaz na rezervaci :  https://www.maly-beranov.cz/zivot-v-obci/sport_v_obci/viceucelove-hriste
nebo  www.maly-beranov.cz   /   život v obci   /  Sport v obci  /  Víceúčelové hřiště

Všechny hráče prosíme udržujte na hřišti pořádek, po každém zápase je nutné celé hřiště zamést !
Hřiště nás stálo značné úsilí tak ať nám může dlouho sloužit.