úterý 19.03.2024,
dnes má svátek: Josef

Aktuality v obci

Otevření sběrného dvora

Od pátku 1.3. bude otevřen sběrný dvůr.
Na dvůr je možno dovézt:
   - větve - na hromadu do středu dvora
   -  listí, trávu  - do přistavených kontejnerů
   -  kovový šrot  - na hromadu na betonové panely v zadní části dvora
Prosím udržujte pořádek !
Kód na zámku bude nastaven "2 4 6"

Divadelní představení

Kameničtí ochotníci si pro nás připravili komedii, ve které nebude nouze o řadu vtipných situací a dialogů.
Principálka Jarmila Semerádová prozrazuje: „Děj se odehrává v bytě, jehož obyvatelky se rozhodnou nezávisle na sobě radikálně změnit život a všechny si podají inzerát. Všechny inzeráty mají náhodně stejnou značku: P.P.S., která však každá znamená něco jiného. Pak už jen zvoní zvonky u dveří a přicházejí zájemci. Čtvero mužů nejrůznějšího ražení se sice dostaví na správnou adresu, ale hned od začátku začne docházet k zásadním nedorozuměním.“
Přijďte se podívat, jak to všechno dopadne v sobotu 6.dubna do kulturního domu, představení začíná v 18:00 hod,
Vstupné 100,-Kč lístky bude možné koupit až na místě.
Mládeži do 12let raději nepřístupno

Fotovoltaická elektrárna na střeše kulturního domu

Byla dokončena fotovoltaická elektrárna na střeše kulturního domu. Výkon 30kWp a baterie 29,4kWh.
Na realizaci byla přislíbena dotace z modernizačního fondu SFŽP ve výši 1 072 813 Kč což činí 69% celkových nákladů.
Elektřina z elektrárny bude v rámci komunitní energetiky využívána na objektech obce tzn. ČOV, kulturní dům, obecní úřad a mateřská škola.
Fotovoltaická elektrárna na střeše kulturního domu

Dětský maškarní karneval

MŠ Beránek zve všechny děti na maškarní karneval, který se uskuteční v neděli 17.března v kulturním domě.

Masopustní průvod

V sobotu 3.2.2024 proběhne v naší obci masopustní průvod.
Začátek ve 13:00 hod.
POZOR změna oproti předchozím ročníkům, letos sraz u bytovek č.p.100, zakončení v kulturním domě.

Oslavy konce roku

S ohledem na aktuální žádost ministra vnitra zaslanou všem starostkám a starostům ale i z vlastního osobního přesvědčení bych chtěl požádat všechny obyvatele naší obce, aby při oslavách konce roku zvážili použití oslavné pyrotechniky.
Tento apel vychází především z úcty k těm, kterých se bolestně dotkly nedávné násilné činy spojené se střelbou v Praze. To nejmenší, co můžeme jeden pro druhého v téhle době udělat, je nezvyšovat nervozitu a neprohlubovat napětí a případná traumata, která po sobě toto násilí zanechalo.

Martin Zach

Půlnoční mše svatá

Na Štědrý den bude v naší obci sloužena půlnoční mše sv. ve 21:30 hod
Na Hod Boží 25.12.        v 9:30 hod
Na sv. Štěpána 26.12.    v 9:30 hod

Ples mateřské školy Beránek

Zveme všechny na tradiční každoroční ples v Malém Beranově, který se uskuteční 19.1.2024 od 19:30
Protože kapacita sálu není nafukovací, je počet lístků omezen, proto neodkládejte a zarezervujte si lístky na obecním úřadě.

Bezohlednost některých majitelů psů

Opět dochází k bezohlednosti ze strany majitelů psů. Výrazné zvýšení psích exkrementů obtěžuje ostatní obyvatele.
Důrazně apeluji na všechny pejskaře, aby využívali sáčky a po svých miláčcích uklízeli. Prosím i majitele, kterým "pouze" pes utíká z pozemku, protože výsledek je stejný.
Většina pejskařů jsou slušní a nenapadlo by je po svém psovi neuklidit, bohužel pár bezohledných, nebo těch kteří zapomenou pytlík a nechce se vracet, neúnosně zhoršuje životní komfort všem ostatním.

Uzavření obecního úřadu mezi svátky

Mezi svátky od 27.12. do 29.12.2023 bude obecní úřad uzavřen.
Nezapomeňte zavčas vyzvednout žetony na popelnice pro nový rok 2024!