sobota 25.05.2024,

Aktuality v obci

17.05.2024

Upravené návrhy obecních symbolů

Na základě vašich připomínek upravil pan heraldik dva původní návrhy.
Dvouobloukový most s ledolamy v prvních návrzích připomínal spíše barokní most v Hůlové než původní most co stával na místě současné železné lávky a po kterém se osada jmenovala Beranauer Brücke. Proto byl na symbolu změněn podle tvaru původního mostu.
Další připomínka se týkala řeky, která vám chyběla u varianty č.4, proto ji pan heraldik zakomponoval do původního návrhu č.4 s dvouobloukovým mostem místo mlýnského kola.
Posílejte připomínky k těmto novým variantám.
Všechny návrhy pohromadě si můžete prohlédnout zde: https://www.maly-beranov.cz/obec_a_urad/navrhy-obecnich-symbolu

Upravené návrhy obecních symbolů

17.05.2024

Přerušení dodávky elektrické energie

Ve čtvrtek 23.5.2024 dojde v celé obci kromě lokality Nové Stavení a Hůlová k přerušení dodávky elektrické energie. Plánované přerušení je hlášeno od 7:30 do 15:30 hod.

10.05.2024

Záměr výstavby dvou obecních bytů

Zastupitelstvo obce schválilo záměr vybudovat v rámci rekonstrukce budovy obecního úřadu do jeho půdních prostor dvě bytové jednotky.
Tento záměr by byl realizován pouze v případě možnosti čerpat dotaci z programu IROP, výzva sociální bydlení II, kde výše dotace činí 70% nákladů.
Byty s regulovaným nájmem by tak sloužili především pro mladé rodiny bez vlastního bydlení, doba nájmu by byla omezena.

10.05.2024

Zrušeno dětské hřiště na kostelní zahradě

Dětské hřiště za kostelem již bylo za hranicí životnosti a bez kompletní rekonstrukce ho nebylo možné dále provozovat. Protože máme poměrně velké dětské  hřiště u bytových domů a zanedlouho bude vybudován pro děti areál s vodními prvky U Studní, rozhodlo se zastupitelstvo hřiště za kostelem již neprovozovat. Většina prvků již byla a další budovu v nejbližší době demontované.

09.05.2024

Obecní rozhlas ROZANA

V rámci rekonstrukce obecního rozhlasu jsme zakoupili informační systém nazvaný ROZANA, který dokáže veškerá hlášení  obecního rozhlasu zasílat do mobilních telefonů jednotlivých uživatelů.  Každý občan Malého Beranova má tak možnost vyslechnout i ta hlášení, která nestihl.
Systém ROZANA  má spoustu dalších funkcí  např.  dokáže převést textovou zprávu na hlas, takže se může stát, že uslyšíte příjemný ženský hlas, za kterým se skrývá počítač.
Doporučujeme využít možnost přehrávat hlášení ve vašich chytrých telefonech. Stačí si nainstalovat  z portálu Google Play ( Android ) nebo App Store ( iOS) aplikaci ROZANA, vyberte obec Malý Beranov a zaregistrujte se, na další hlášení Vás již aplikace upozorní.
Hlašení je možné si poslechnout i z webu obce ( obec a úřad / obecní rozhlas ROZANA )

Pouťový fotbálek

Zveme všechny sportovce i nesportovce na pouťový fotbálek 8.6.2024, výkop 14:00 hod
Zájemci o hru se hlašte předem u Ireny Maxové, ostatní přijďte fandit.
Občerstvení zajištěno, od 18:00 hod bude večerem provázet kapela Vokrock

Maloberanovské slavnosti 2024

V sobotu 1.června proběhnou na fotbalovém hřišti tradiční Maloberanovské slavnosti.
Soutěže pro děti, přehlídka vojenské, hasičské a záchranářské techniky, ukázka výcviku psů, jízda na koních a další.
Občerstvení zajištěno.
Doporučujeme pro děti vzít náhradní oblečení a ručník.

Plánované akce do konce roku 2024

25.5. Maloberanovský Čochtan
1.6. Maloberanovské slavnosti
8.6. Pouťový fotbálek + kapela Vokrock
  PRÁZDNINY
18.10. Zábava v KD, kapela Lady Kate
3.11. Halloween - dětská zábava v KD
24.11. Vítání občánků a setkání seniorů
1.12. Krkonošská pohádka, rozsvícení vánočního stromu
6.12. Malým Beranovem chodí Mikuláš

12.04.2024

Maloberanovský Čochtan 2024

Zveme všechny příznivce turistiky na tradiční jarní pochodování Maloberanovský Čochtan, které proběhne v sobotu 25.5.2024.
Start v 7:30hod u autobusové zastávky. Popis trasy na přiložené mapce

28.03.2024

Svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu

Jarní svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu proběhne ve čtvrtek 16.května od 17:00 do 17:30 hod.
Místo stejné jako vždy - u barevných popelnic poblíž hřiště.
Bližší informace na přiložených letácích